piątek, 24 lipca 2015

INTERIM MANAGEMENT, CZYLI NOWOCZESNY MODEL WSPÓŁPRACY



Wprowadziliśmy innowacyjny model współpracy z Klientami oparty o formułę Interim Management.

DEFINICJA
Interim Management - czasowe, zdefiniowane co do celu i zakresu, działanie wewnątrz organizacji, realizowane przez osobę fizyczną (Interim Managera), nakierowane na osiągnięcie konkretnych, ustalonych rezultatów biznesowych i oparte na współpracy i partycypacji w ryzyku i zysku - w odniesieniu do zamierzonego efektu. Najważniejszym aspektem pracy Interim Managera jest podniesienie wartości organizacji w danym obszarze i realizacja konkretnego celu (w naszym przypadku pozyskanie finansowania na rozwój przedsiębiorstwa).

ZASTOSOWANIE W INSERVICES DOTACJE
Współpraca rozpoczyna się od bezpłatnego spotkania, podczas którego wstępnie identyfikowane są potrzeby Klienta (punkt 1). Na tej podstawie Klientowi przydzielony zostaje indywidualny opiekun – specjalista z obszaru działalności Klienta – Interim Manager (punkt 2). Pierwszym zadaniem Interima jest dogłębna analiza potrzeb Klienta pod kątem możliwości pozyskania dofinansowania, tzw. Audyt Potrzeb (punkt 3). W wyniku audytu zarekomendowane zostaną najlepsze rozwiązania wraz z analizą ich zalet i wad oraz oceny ryzyka (analiza zostanie dokonana zgodnie z autorską metodologią Inservices ® łączącą w sobie zalety analizy strukturalnej oraz SWOT i innych ). Następnie w etapie przygotowania dokumentacji konkursowej „Interim” odpowiada za przygotowania wszystkich załączników oraz koordynację pracy zespołu nad poszczególnymi częściami dokumentacji (punkt 4). W tym etapie następuje transfer wiedzy od Interima do organizacji, co stanowi wartość dodaną współpracy w modelu IM. Później opcjonalnie na życzenie Klienta Opiekun może też realizować projekt, rozliczać go i przeprowadzić ewaluację (punkt 5). 

Bardzo ważny jest ostatni etap współpracy. Po zakończeniu realizacji projektu, Interim nie kończy współpracy z Klientem. Klient dalej pozostaje w kontakcie ze swoim opiekunem, który na bieżąco informuje go o kolejnych programach mogących wzbudzić potencjalne zainteresowanie (punkt 6). Dla stałych Klientów, poza kontaktem telefonicznym, przewidziana jest informacja mailowa w formie Newslettera.


 

czwartek, 16 lipca 2015

Program GO_GLOBAL.PL - pierwsze projekty zgłoszone do konkursu



Wczoraj upłynął termin składania wniosków w ramach pierwszego programu GO_GLOBAL.PL. Do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wpłynęło niemal trzysta aplikacji o dotację, a tylko setka spośród nich zostanie rozpatrzonych pozytywnie i przejdzie do kolejnego etapu konkursu.

Liczymy, że pierwszą fazę, związaną z formalno-merytoryczną oceną wniosku, przejdą oba nasze projekty. W drugiej części weryfikacji Klienci będą musieli przygotowywać się do bezpośredniego spotkania z panelem ekspertów powołanym przez Dyrektora Centrum i przed gremium decyzyjnym zaprezentować perspektywę swojej oferty.

Nasi Klienci opierają swoje innowacyjne produkty na pracach badawczo-rozwojowych. Pierwszy z nich stworzył zamek do drzwi obsługiwany zdalnie (bez konieczności instalowania aplikacji i posiadania przyłącza do Internetu) oraz opatentował proces jego kontroli, drugi powołała do życia sieć drukarek bezobsługowych rozlokowanych na uczelniach wyższych, proponując użytkownikom bezpłatną usługę wydruku. Otrzymanie dotacji z programu GO_GLOBAL ma przyspieszyć proces internacjonalizacji obu usług na dużych rynkach światowych.